Park w Łomiankach

Dodano gru 1, 2014


Park w Łomiankach

<<< powrót do kategorii przestrzeń publiczna

<<< poprzedni projekt                                                                                                                                                           następny projekt >>>

 

Park w Łomiankach z naturalnym zbiornikiem wodnym.

 

Projekt parku – program.

Projekt obejmuje teren otaczający jezioro Fabryczne w Łomiankach. Obecnie teren jest niezagospodarowany, bujnie porośnięty roślinnością. Projekt zakłada uporządkowanie istniejącej roślinności, oczyszczenie zbiornika wodnego i wprowadzanie bogatego programu skierowanego do dzieci, osób dorosłych oraz starszych. Na terenie parku zaplanowany został plac zabaw dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu, stoliki do gry w szachy, tor do gry w bule, place wypoczynkowe z ławkami i pergolami. Przez teren parku mają biec ścieżki spacerowe i ścieżka rowerowa.

Woda jako najważniejszy element.

Główną atrakcją i wartością terenu są dwa zbiorniki wodne. Projekt zakłada utworzenie drewnianych pomostów, które umożliwią spacery tuż przy wodzie. Pomostom towarzyszyć ma roślinność wodna i nadwodna zaplanowana w formie ścieżki przyrodniczej. Pomosty mają służyć również jako miejsca cumowania kajaków oraz łódek. Zaprojektowany został również punkt wypoczynkowo – widokowy z widokiem na jezioro w jego najszerszym miejscu.

Lokalizacja: Łomianki

Projekt: 2014 r.

Galeria:

 

  • Projekt parku - PLANSZA 1
  • Projekt parku - PLANSZA 2
  • Projekt parku - PLANSZA 3
  • Projekt parku - PLANSZA 4