Ogród z hamakami

Dodano lip 27, 2014


Ogród z hamakami

<<< powrót do kategorii ogrody prywatne

<<< poprzedni projekt                                                                                                                                                         następny projekt >>>

 

Ogród z hamakami.

 

Miejsce do wypoczynku.

Głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca do odpoczynku dla właścicieli ogrodu. Główną część tego niewielkiego ogrodu zajmuje taras – z rozkładanym stołem i krzesłami; docelowo pojawić się ma na nim również kanapa. Drugim najważniejszym elementem są rozwieszane, kolorowe hamaki – przywiezione przez właścicieli z dalekiej podróży. Jeden z nich rozwieszany jest nad nawierzchnią z płyt i grysu, drugi wisi w rogu ogrodu.

Ceglany mur i naturalne elementy.

Mury, z częściowo odsłoniętym ceglanym wnętrzem, celowo nie zostały otynkowane i pomalowane – dodają ogrodowi uroku i nawiązują do ceglanej ściany znajdującej się wewnątrz mieszkania. Taras zaprojektowany został tak, aby korzeń jesionu wystający ponad powierzchnię ziemi nie został zniszczony, ani zasłonięty.

Roślinność.

Ze względu na to, że do ogrodu dociera niewiele światła, zasadzono w nim gatunki które dobrze rosną w takich warunkach: kwitnące na różowo hortensje, białe tawułki i różanecznika, drobne bodziszki i orliki oraz barwinek. Po murze będzie piął się zimozielony bluszcz oraz kwitnąca na biało hortensja pnąca. Dodatkową atrakcją ogrodu jest fioletowa budleja – obficie kwitnący krzew, który przyciąga motyle.

 

Ogród zdobył drugie miejsce w Plebiscycie Polski Krajobraz 2014 w kategorii Ogrody prywatne (głosowanie internetowe).

Lokalizacja: Warszawa – Mokotów

Projekt: 2014 r.

Realizacja: 2014 r.

Galeria:

  • Polski Krajobraz 2014 II miejsce w kategorii Ogrody prywatne głosowanie internetowe