Ogród na tarasie

Dodano paź 14, 2013


Ogród na tarasie

<<< powrót do kategorii ogrody prywatne

<<< poprzedni projekt                                                                                                                                                            następny projekt >>>

 

Ogród na tarasie

Taras domu jednorodzinnego zaprojektowany został tak, aby optycznie powiększyć jego przestrzeń, otworzyć widok na atrakcyjniejszą część okolicy i ukryć tę mniej atrakcyjną. Roślinność dobrana została w taki sposób, aby tworzyć barwne akcenty zarówno latem, jak i jesienią.

Drewniany taras i altana z zadaszeniem

Na tarasie zaprojektowane zostały elementy kubaturowe, takie, jak altana i donice – dzięki nim przestrzeń wydaje się większa. Znalazło się tu również miejsce na spory trawnik oraz niewielki placyk, na którym ustawić można grill ogrodowy lub leżak.

Roślinność w donicach i konstrukcja na pnącza

Taras osłoniony został od sąsiedniego domu drewnianą konstrukcją na pnącza oraz drzewkami rosnącymi w donicach wykonanych ze stali kortenowej. Po przeciwnej stronie tarasu zaprojektowana została niska roślinność oraz ogrodzenie ze szkła – tak, aby nie zasłonić ładnego widoku na okoliczny las.

 

Projekt: 2013 r.

Galeria: