Mały ogród miejski

Dodano paź 28, 2015


Mały ogród miejski

<<< powrót do kategorii ogrody prywatne

<<< poprzedni projekt                                                                                                                                                       następny projekt >>>

 

Ogrodowy salon w mieście.

 

Taras i miejsce do wypoczynku.

Głównym elementem ogrodu jest drewniany taras, na którym można ustawić stolik i krzesła oraz niewielki trawnik, służący do wypoczynku. Całość otacza zimozielona i kwitnąca roślinność (z roślin istniejących Inwestorzy zdecydowali się zachować cięte w kule bukszpany, stożkowe, miniaturowe świerki białe oraz  bluszcz). Głównym mankamentem tej przestrzeni była skrzynka gazomierza, która zasłonięta została drewnianą donicą z roślinnością i trejażem na pnącza.

Roślinność w zacienionym ogrodzie.

Ze względu na to, że ogród zacieniają wysokie korony rosnących nieopodal drzew, znalazły się w nim rośliny cieniolubne, takie jak żurawki ogrodowe, trzmieliny Fortune’a, laurowiśnie wschodnie oraz funkie, turzyce oszimskie i ciemierniki. Mimo niewielkiego rozmiaru ogrodu zaplanowane zostały w nim dwa drzewa o kulistych koronach, które mają dodać ogrodowi kameralności oraz wygłuszyć hałas (wyjście z domu na taras znajduje się na wysokości ok. 60 cm, a za ogrodzeniem ogrodu jest przedszkolny plac zabaw).

 

Lokalizacja: Warszawa – Mokotów Górny

Projekt: 2015 r.

Galeria: